Interreflections


Synopse:

InterReflections, první z trilogie, je experimentální, společenský, komentovaný film. Strukturálně je dílo žánrově smíšené a kombinuje tři vzájemné časové linie s aspekty dokumentu, hororu, satiry, sci-fi a dalších. Tato práce o délce 2 hodin 45 minut je inspirována tradicí avantgardní impresionistické abstrakce napadající konvence a je založena na odlišné sociologické perspektivě obklopující téma veřejného zdraví a blahobytu člověka.

InterReflections je fantazií, která vznikla na podkladu nejprodávanější knihy spisovatele / režiséra Hnutí za nová lidská práva z roku 2017 a která rozšiřuje akademický obsah knihy do kreativnější podoby.
Každá ze tří časových linií plní obsahovou a estetickou funkci.

První linie, která probíhá v současné době, je cestou ve stylu němého filmu sledující naši hlavní ženskou roli, když prožívá temnotu moderní doby. Poté, co byla propuštěna z práce, se probudila v New Yorku do nového dne a začala hledat jinou. Probíhá u ní proces transformace a svou identitu nachází na konci, když se všechny tři postavy na dějové linii propojí.

Druhá linie probíhá o 40 let později v budoucnosti, kdy, jak dnes předpovídá mnoho vědců, dosáhla ekologická a klimatická krize včetně socioekonomické nerovnosti kritických hodnot. Na této ústřední časové linii je náš satirický protagonista John Taylor, vůdce prorevoluční protikulturní skupiny Concordia, zajat agenturou Global Security Agency (GSA), což vede k debatě se starým kolegou Simonem Devoem. Simon jako vedoucí GSA povzbuzuje Johna, aby se připojil k jeho týmu a vyhnul se tak právním postihům za své „teroristické“ činy.

Třetí časová linie se odehrává 100 let v budoucnosti a představuje čtyři akademiky, kteří mluví o tom, jaké to bývalo na počátku 21. století (dnes). Tato linie je nejliberálnější, pokud jde o vztah filmu ke knize, a slouží nejen strukturální a stylové roli, ale také jako vzdělávací základ práce, ke které se vztahují ostatní časové linie.

Celkově je dílo zbaveno uměleckých specifik a je klasickou zábavou; druh abstraktního „PBS speciálu“, který pracuje na neortodoxním moderním vyjádření současných sociálních problémů.

https://www.interreflectionsmovie.com/

Zanechte odpověď

avatar
  Odebírat  
Upozornit na