Petr Taubinger: Úvod do ekonomické kalkulace v Ekonomice založené na přírodních zákonech / zdrojích

LINK_PDF_100x100

ÚVOD DO EKONOMICKÉ KALKULACE
V EKONOMICE ZALOŽENÉ NA PŘÍRODNÍCH ZÁKONECH / ZDROJÍCH

Ing. Petr Taubinger
16. prosince 2014
www.zeitgeistmovement.cz

Většina lidí na této planetě ví, že je něco hodně špatně se současnou socio-ekonomickou tradicí. Nevědí ale, jak přemýšlet o řešení, nebo přesněji, jak dospět k takovému řešení.

V první a ve druhé části jsou velmi stručně naznačeny vrozené nedostatky současného tržního modelu, pokud jde o důvod, proč potřebujeme změnu, spolu s vyhlídkou na řešení rozsáhlých problémů: Zvýšit účinnost a vytvořit formu hojnosti, která by mohla uspokojit všechny lidské potřeby. V části 3 je ukázáno, jak tato nová společnost funguje v principu a na základních výpočtech.

Mějte na paměti, že tato přednáška není schopna v daném omezeném čase vysvětlit každému podrobnosti, které vedli k tomuto pohledu na věc. Reprezentuje pouze úvod pro zájemce o hloubkové studium jednotlivých aspektů a jejím smyslem je především docílit změnu myšlenkového toku významné části lidské populace ve smyslu chápaní přírodních a společenských jevů ve vzájemné synergii. Pouze na základě tohoto systémového přístupu budeme schopni jako lidstvo vyřešit většinu našich současných a budoucích problémů.

Hnutí Zeitgeist má nespočet studijních materiálů rovněž na svých stránkách. Proto doporučujeme se těmito tématy zabývat podrobněji do hloubky. Pro začátek můžete využít následující odkazy:

Orientační příručka Definice Hnutí Zeitgeist
http://wiki.zeitgeistmovement.cz/index.php/Definice_Hnut%C3%AD_Zeitgeist
Programové prohlášení
http://www.zeitgeistmovement.cz/o-hnuti/
Často kladené dotazy
http://www.zeitgeistmovement.cz/casto-kladene-otazky-faq/
Archiv  dokumentů
http://www.zeitgeistmovement.cz/vzdelavani/
Interview
http://www.zeitgeistmovement.cz/category/interview/
Jak se zapojit
http://www.zeitgeistmovement.cz/pripojte-se/
Průvodce pro rychlý start
http://www.zeitgeistmovement.cz/pruvodce-rychlym-startem/

a další, jako např. kanály YouTube (mnoho videí s českými titulky) nebo Facebook a diskusní fórum, kde můžete diskutovat s ostatními.